Vyhľadávanie

Zatvoriť

Doprava zdarma pri nákupe nad 100 EUR.

Pomoc pre Svetielko Nádeje

Berndorf  Sandrik s.r.o. pomohol s príbormi pre deti na onkológii

Občianske združenie Svetielko nádeje – centrum pomoci detskej onkológie pri DFNsP v Banskej Bystrici už 15 rokov pomáha detským onkologickým pacientom a ich rodinám v rámci celého stredoslovenského kraja. Sme im oporou  od prvej chvíle ako sa ocitnú v neľahkej situácii, keď do ich života vstúpi ťažké onkologické ochorenie dieťaťa.  Pracujeme pre nádej, ktorú choré deti a ich rodiny nikdy nesmú stratiť. Podávame pomocnú ruku,  aby sa im kráčalo ľahšie.

Máme viacero projektov - prepravná služba, detský mobilný hospic, byt pre rodiny onkologických pacientov,  rekondičné pobyty a výlety, meninové a narodeninové plnenie želaní, voľno-časové aktivity, stretnutia rodín po strate dieťaťa.

Jedným z našich projektov je Balíček prvého kontaktu, ktorý dostane každé dieťa pri prvej hospitalizácii na Klinike pediatrickej onkológie a hematológie.  V balíčku je základná výbava hygienických potrieb, ktoré dieťa potrebuje počas dlhodobej liečby. V tomto balíčku nechýba ani príbor.  Práve kvôli tomuto produktu sme pred časom oslovili  spoločnosť Berndorf Sandrik s.r.o., konkrétne jej riaditeľa Ing. Štefana Jančeka. Požiadali sme o sponzorskú pomoc vo forme príborov pre deti vo veku od 0-18 rokov. 

Odpoveď nenechala na seba dlho čakať. Pán riaditeľ materiálnu pomoc prisľúbil a o pár dní sme si kvalitné príbory vyzdvihli.  Príjemne nás prekvapilo, že škatuľky, v ktorých boli zabalené, označili štítkom s logom Svetielka nádeje.  Skrátka, všetko zabezpečili úplne perfektne.  Navyše,  od pána riaditeľa  sme dostali prísľub, že ak sa naše zásoby príborov minú, môžeme rátať s ich pomocou opäť.  Naša spolupráca pokračuje už tretí rok a my sa aj touto cestou chceme  poďakovať vedeniu firmy za maximálnu ústretovosť.

Tím  Svetielka nádeje žije už 15 rokov pomáhaním.  Osudy našich pacientov a ich rodín prežívame spolu s nimi. Oni nám dávajú pocit, že naša práca má veľký zmysel a je veľmi potrebná.

Aby sme im mohli byť oporou  i naďalej, potrebujeme vašu pomoc ,  potrebujeme silných partnerov, pretože  všetky naše projekty a program  realizujeme bez štátnej podpory.  Celoročne klopeme na dvere, žiadame o podporu z asignácie dane, píšeme projekty,  oslovujeme verejnosť,  firmy... Tak to bolo aj v prípade spoločnosti Berndorf  Sandrik s.r.o.. Spolu s s materiálnou pomocou prišla aj veľká dávka energie, spolupatričnosti a presvedčenie, že máme silných parterov.  


Ďakujeme!

Vanda Prandorfyová

OZ Svetielko nádeje