Vyhľadávanie

Zatvoriť

Doprava zdarma pri nákupe nad 100 EUR.

Tajné recepty reštaurácií / 09 Baťovka Partizánske

Tomáš Baťa raz povedal „Dobrý obchod je ten, kde sú spokojní všetci zúčastnení.“ Tento citát vystihuje filozofiu podnikov Hoffer, do ktorých sa hostia stále radi vracajú. Najnovšie k nim patrí aj Penzión Baťovka u Hoffera v Partizánskom-Veľkých Bieliciach. V meste, ktorému práve baťove závody vdýchli niekdajšiu slávu. Baťovka je miestom, kde za svoje peniaze dostanete poctivú porciu jedla a ešte niečo navrch. Kvalita a kvantita si tu žijú v symbióze, a tak si to s vami užije aj vaše gurmánske “ja”.


Šéfkuchár Baťovky Lukáš Borota sa s nami podelil o recept na pečenú panenku v celku na omáčke z portského vína s viedenskou cibuľkou a gazdovskými gnocchmi.


Pečená panenka v celku na omáčke z portského vína s viedenskou cibuľkou a gazdovskými gnocchmi


Suroviny:

200g bravčová panenka

150g varené zemiaky

2 ks cibuľa

10g hladká múka

50g oravská slaninka

petržlenová vňať 

3 dl portské víno 

2 dl olej

1PL kryštálový cukor

50g maslo

soľ

čierne korenie

1 vetvička rozmarínu 

1 vetvička tymiánu


Postup prípravy:

Bravčovú panenku si umyjeme, osušíme a dochutíme soľou a mletým čiernym korením. Na vopred rozohriatom grile pečieme panenku z obidvoch strán 8 až 10 minút. 


Pokiaľ sa nám pečie panenka, pripravíme si gazdovské gnocchi. Jednu cibuľu si nakrájame na malé kocky a oravskú slaninu na pásiky. Na rozpálenej panvici si do zlatista orestujeme cibuľku, pridáme slaninu a na slabom ohni ešte chvíľu restujeme. Uvarené zemiaky si nastrúhame a zmiešame s restovanou cibuľkou a slaninou, dochutíme soľou a mletým čiernym korením a nakoniec pridáme nasekanú petržlenovú vňať. Pomocou dvoch polievkových lyžíc tvarujeme gnocchi.


Na panvici skaramelizujeme kryštálový cukor a zalejeme červeným portským vínom. Privedieme do varu a chvíľu povaríme, nakoniec pridáme maslo a omáčku zredukujeme.

Druhý kus cibule si nakrájame na krúžky, poprášime hladkou múkou a opražíme v rozohriatom oleji.


Na tanier rozdelíme upečenú panenku, naservírujeme omáčku z portského vína. Na panenku položíme opraženú viedenskú cibuľku, ozdobíme s vetvičkou tymiánu a rozmarínu a podávame s gazdovskými gnocchmi.


Bližšie informácie nájdete na facebookovej stránke baťovky.