Vyhľadávanie

Zatvoriť

Doprava zdarma pri nákupe nad 100 EUR.

177 rokov
tradicie

Keď sa povie príbor, akosi automaticky sa na Slovensku spája s výrobcom Sandrik v Hodruši - Hámroch. Dnes je však situácia úplne iná. Musíme sa vrátiť do dávnej histórie.

2013

Spoločnosť Berndorf oslávila 170. výročie od svojho založenia. Spolu s ňou slávil aj model príborov Premiere, ktorý sa vyrába už od jej začiatkov v striebornom prevedení. 

2011

Počas roku 2011 sa uskutočnilo dlho očakávané sťahovanie skladových priestorov spoločnosti a následne na to 8. apríla bolo slávnostne otvorené nové Zákaznícke centrum Berndorf v Žarnovici.

2007

Spoločnosť Berndorf odkúpila späť svoju rakúsku pobočku Berndorf Besteck-Tafelgeräte GmbH a tým sa vrátil „medveď“, ktorý je v logu, späť do rúk majiteľov.

1992

Prebehlo slávnostné otvorenie nových výrobných priestorov spoločnosti, ktoré boli kompletne zrekonštruované a vybavené novými alebo dovezenými technológiami z Talianska.

1991

V Bratislave za účasti notára prebehlo valné zhromaždenie oboch akcionárov, na ktorom bola obidvomi stranami schválená a podpísaná zakladacia listina novej akciovej spoločnosti Berndorf-Sandrik so sídlom v Hodruši-Hámroch.

1917

Rok 1917 odštartoval spoločnú históriu spoločnosti Berndorf a Sandrik. Rakúska spoločnosť Artur Krupp z Berndorfu kúpila akcie Sandriku. Týmto vznikol nový výrobný koncern Artur Krupp-Sandrik-Herrmann-Bachmann, ktorý zamestnával okolo 2500 ľudí.

1899

V roku 1899 prichádza do fabriky Sandrik kreslič a výtvarník, neskôr aj riaditeľ Ján Peterka. Chcel aby sa vyrábali príbory pre všetky vrstvy obyvateľstva, preto nariadil výrobu postriebrených a alpakových príborov.

1895

Na pozemkoch Jána Szandrika v Hodruši-Hámroch bol 22. apríla urobený slávnostný výkop na stavbe továrne, v ktorej sa mali vyrábať príbory a iné výrobky zo striebra.

1843

Alexander von Schoeller a Hermann Krupp založili v rakúskej dedinke Berndorf fabriku na opracovanie kovov. Špecializovali sa v nej na výrobu strieborných príborov a doplnkov zo striebra.