Kulturastolovania.sk

Hľadáme relevantné výsledky.

  • Žiadny výsledok nezodpovedá Vami napísanému výrazu.

  • Úvod
  • Blog
  • Ako rozpoznáte kvalitný porcelán
Ako rozpoznáte kvalitný porcelán

Ako rozpoznáte kvalitný porcelán

...Rozmohl se nám tady takový nešvar...

Lacné dizajnové keramické kúsky pôsobia na prvý pohľad veľmi lákavo. Veľa reštaurácií tomuto trendu podľahlo. Po krátkom čase je takýto porcelán však nutné znova vymeniť. Pribúdajú škriabance od príborov, odlúpené okraje, porcelán je náchylný na prasknutie a stráca sa lesk a glanc. V konečnom dôsledku sa náklady na nákup inventáru násobia. Kvalitný porcelán do prevádzky, by mal byť investíciou na niekoľko rokov, nielen na jednu sezónu.

Prečítajte si zopár našich tipov ako kvalitný porcelán spoznať.

1/ Zvuk porcelánu

Kvalitný porcelán by mal mať jasný a čistý zvuk, keď ho jemne poklepete prstami alebo drevenou paličkou. Porcelán s vysokou kvalitou zvyčajne vydáva jasný, melodický zvuk. Porovnajte zvuk na rôznych častiach porcelánu. Zvuk by mal byť podobný na celej ploche predmetu. Ak sú niektoré časti hlučnejšie alebo naopak vydávajú tlmenejší zvuk, mohol by to naznačovať nesúlad v kvalite výroby.

Ak máte možnosť, porovnajte zvuky rôznych druhov porcelánu od rôznych výrobcov. V prípade, že potrebujete poradiť, neváhajte sa zastaviť v našich predajniach v Trnave alebo v Žarnovici. Vystavené máme viaceré značky a druhy porcelánu, môžete si tak porcelán otestovať na vlastnej koži a naši predajcovia vám radi a ochotne poradia.

Porcelán Bonna, Model Patera

2/ Hmotnosť porcelánu

Kvalitný porcelán je obvykle ťažší, čo je spôsobené hustotou a pevnosťou materiálu. Hmotnosť by mala byť rovnomerne distribuovaná. Ťažší porcelán obvykle indikuje vyššiu hustotu materiálu, čo môže súvisieť s jeho kvalitou a pevnosťou. Hmotnosť by mala byť primeraná veľkosti a účelu porcelánu. Kvalitný porcelán by mal byť dostatočne robustný, ale zároveň nie príliš hrubý.

Dajte na pocity v ruke. Kvalitný porcelán by mal pôsobiť robustne a mal by byť dobre vyvážený v ruke.

Porcelán Seltman Weiden, model Beat

3/ Farba a lesk

Kvalitný porcelán má hladký a lesklý povrch. Farby by mali byť rovnomerne a presne aplikované. Pozorujte aj prechody farieb a detaily vzorov. Vyhnite sa porcelánu s veľkými farebnými odchýlkami alebo nejednotnými miestami, čo by mohlo naznačovať nedostatky v procese farbenia alebo zmesi materiálu.

Kvalitný porcelán by mal mať lesk a hladkosť na povrchu. Skontrolujte, či je povrch rovnomerne lesklý a bez matných oblastí. Lesk by mal byť prirodzený a bez nepravidelností.

Niekedy sa hodnotí aj priesvitnosť porcelánu. Kvalitný porcelán môže byť mierne priesvitný, čo je dôsledok jeho jemnej štruktúry. Takáto priesvitnosť vytvára efekt, kde svetlo prechádza cez porcelán, čo môže byť vizuálne atraktívne.

Kvalitný porcelán by nemal absorbovať farbu a tekutiny z jedál.

Porcelán Bonna, model Notte

4/ Detaily vzoru a dizajn

Ak je porcelán zdobený, pozrite sa na detaily vzoru a dizajnu. Kvalitné dielo bude mať presné a dobre definované vzory bez chýb. Farby by mali byť presne a precízne aplikované, a to aj pri komplexných vzoroch. Chyby vo farbách alebo nedostatočná presnosť by mohli signalizovať nižšiu kvalitu.

NOVINKA Porcelán Bonna, model Alhambra

5/ Odolnosť voči zmenám teploty

Kvalitný porcelán by mal bez problémov zvládať používanie v mikrovlnnej rúre, či v komerčnej umývačke riadu. Mal by zvládať výkyvy teplôt. Táto vlastnosť je kľúčová najmä pri používaní v prevádzkach.

Preštudujte si výrobné štandardyšpecifikácie výrobcu. Overte si informácie od výrobcu alebo predajcu o výrobných štandardoch a odolnosti porcelánu voči teplotným zmenám. Výrobcovia často uvádzajú, či je ich porcelán vhodný pre použitie v mikrovlnnej rúre, tradičných rúrach alebo umývačkách riadu.

Sledujte označenia na výrobku. Na mnohých porcelánových výrobkoch môžete nájsť symboly, ktoré hovoria o tom, či je výrobok vhodný pre použitie v mikrovlnke, umývačke riadu a podobne.

Prípadne sa informujte o certifikácii výrobkov. V niektorých prípadoch môžu existovať certifikácie alebo štandardy, ktoré potvrdzujú odolnosť výrobku voči teplotným zmenám.

Najideálnejším spôsobom, ako si overiť kvalitu porcelánu z hľadiska odolnosti voči zmenám teplôt je vypýtať si vzorku na používanie. Ak máte vzorku porcelánu, ktorú môžete testovať, skúste ju použiť v mikrovlnnej rúre alebo tradičnej rúre podľa odporúčaní výrobcu. Dôkladne si prečítajte pokyny na použitie a varovania výrobcu, aby ste sa vyhli potenciálnym poškodeniam. Následne môžete skúsiť porcelán postupne vystavovať zmenám teploty. Napríklad, po umytí horúcou vodou môžete rýchlo ponoriť porcelán do studenej vody alebo naopak. Porcelán, ktorý je odolný voči teplotným šokom, by mal zvládať tieto zmeny bez prasklín či iných deformácií.

Obrázok z Bonna Premium Porcelain (@bonnatr) • Fotky a videá na Instagrame

6/ Reputácia značky

Kvalitní výrobcovia obvykle označujú svoje výrobky. Skontrolujte či je značka alebo logo výrobcu na zadnej strane porcelánu. Históriu známych značiek a skúsenosti s nimi v gastro segmente si tak viete hravo overiť cez referencie.

V ponuke Berndorf Sandrik nájdete len také druhy porcelánu, ktoré sú určené pre používanie v HoReCa segmente. Kvalitu porcelánu sme tak podľa prísnych kritérií zhodnotili za vás. Vám už stačí len prísť a vybrať si ten správny model, ktorý sa hodí do vašej reštaurácie.

Ako rozpoznáte kvalitný porcelán
Grilovanie: Umenie moderného kulinárstva s tými najlepšími pomocníkmi

13. 6. 2024 Grilovanie: Umenie moderného kulinárstva s tými najlepšími pomocníkmi

Obľúbená sezóna grilovania je tu. Grilovanie nie je len spôsob, ako pripraviť jedlo. Je to vynikajúca príležitosť na stretnutie s rodinou a priateľmi. Aby vaša grilovacia párty bola dokonalá, predstavíme vám niekoľko moderných pomocníkov, ktorí vám uľahčia prácu.
Zistiť viac
Platobné metódy
ARSY line - tvorba webových stránok a eshopov